See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av skola i Örsundsbro
Beskrivning: Upphandlingen avser rivning av befintliga byggnader och uppförande av ny skola i Örsundsbro på totalentreprenad.
Intern identifierare: TF2020/441
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000