See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Invändig skyltning
Beskrivning: Umeå universitet inbjuder Ert företag att lämna anbud i ramavtals upphandling gällande leverans och montering av invändig skyltning till universitetet. Ramavtalet omfattar både skyltning av hela byggnader och mindre projekt med enstaka skyltar. Universitet avser att anta max två (2) leverantörer där avrop kommer ske genom rangordnad fördelningsnyckel. Omskyltning enligt nytt skyltprogram väntas pågå mellan år 2024- 2028 ca två (2) skyltprojekt per termin. Frågor gällande denna upphandling ställs och besvaras i e-Avrop.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31523200 Permanenta informationsskyltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89299:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44423400 Skyltar och liknande föremål, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster