252055-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Anbudsinbjudan för utförande av Lokala skärmar längs Stambanan genom övre Norrland etapp 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnbudsinbjudan för utförande av Lokala skärmar längs Stambanan genom övre Norrland etapp 2
BeskrivningObjektet avser utförande av grundläggning, tillverkning och montage av lokala bullerskyddsskärmar för uteplatser längs Stambanan genom övre Norrland.
Intern identifierareKOM-420145
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 90742200 Bullerskydd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningAvrop av Lokala bullerskyddsskärmar för uteplatser - Dynamiskt inköpssystem (DIS), 12881, Lokala bullerskyddsskärmar för uteplatser
Intern identifierareAnbudsinbjudan för utförande av Lokala skärmar längs Stambanan genom övre Norrland etapp 2