Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ett integrerat boknings- och biljettsystem och ett kassasystem
Referensnummer: 2.5-10-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48110000 Programvara för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av ett integrerat boknings- och biljettsystem och ett kassasystem för att tillgodose NMs behov av moderna och användarvänliga system som ger ett effektivt och funktionellt systemstöd, väl anpassat till NMs verksamhet.
Anbudssökande kan lämna anbud på antingen:
Anbudsområde 1.
—Ett integrerat boknings- och biljettsystem.
Anbudsområde 2.
—Ett kassasystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48445000 Programvara för kundhantering, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 48481000 Programvara för försäljning eller marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen