2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsinbjudan för utförande av lokala bullerskyddsskärmar och lusthus för uteplatser längs med västra stambanan - Paket 1.
Beskrivning: Objektet avser utförande av lokala skärmar och lusthus som bullerdämpning invid uteplatser I Boxholm, Hallsberg, Katrineholm, Linköping, Mjölby, Södertälje och Örebro kommun utmed järnvägen. Antalet lusthus och lokala skärmar är enligt anbudsformuläret.
Intern identifierare: KOM-420146
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 90742200 Bullerskydd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Avrop av Lokala bullerskyddsskärmar för uteplatser - Dynamiskt inköpssystem (DIS), 12881, Lokala bullerskyddsskärmar för uteplatser
Intern identifierare: Anbudsinbjudan för utförande av lokala bullerskyddsskärmar och lusthus för uteplatser längs med västra stambanan - Paket 1.