252147-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Tyngre motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tunga Fordon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende köp av tunga fordon
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34210000 Fordonskarosser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende tunga fordon