252188-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Kista: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Internationell affärsutvecklare med fokus på inflöde och entreprenörskap.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget syftar till att utveckla processer, metoder och modeller för öka inflödet av kvalitetssäkrade affärsprojekt och entreprenörskapet i de olika företagen, bidra till tillväxten av dessa genom internationella gränsytor och kunskaper inom IPR inom ramen för projektet Tillväxt och internationalisering.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner