Huvudsaklig CPV-kod 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av brandskyddsutrustning såsom handbrandsläckare, brandfiltar, utrymningsplaner, skyltar, reservdelar, dekaler mm samt även service/ kontroll av brandsläckare, brandposter mm.