2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbyggnad Södra Sandby Avloppsreningsverk
Beskrivning: Utbyggnad av Södra Sandby Avloppsreningsverk. Utbyggnaden ska ske inom nuvarande område för befintligt reningsverk vilket innebär att ytan är mycket begränsad, samtidigt som befintligt reningsverk ska vara i ostörd drift. Entreprenaden kommer ske i nära samverkan med antagen Entreprenör.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
Ytterligare klassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001