Officiellt namn: Lunds universitet Postadress: Box 117 Ort: Lund Postnummer: SE-221 00 Land: Sverige Att: Linda Prata E-post:linda.prata@eken.lu.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Internationella bohagstransporter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar ett ramavtal för transporter av privata bohag (dörr till dörr) för internationellt rekryterad personal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60200000 Järnvägstransport, 60600000 Transport på vattenvägar, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.