Officiellt namn: Upphandlingsmyndigheten Postadress: Box 45140 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 30 Land: Sverige Att: Sandra Hasslö E-post:sandra.hasslo@uhmynd.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av grafisk formgivning och grafisk produktion.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingsmyndigheten har behov av att upphandla en leverantör för grafiska tjänster med betoning på tryckt material. Det är av största vikt att den grafiska produktionen väcker intresse och lockar till att målgrupperna tar till sig myndighetens budskap. Upphandlingsmyndigheten avser att teckna ett ramavtal med en leverantör för grafisk formgivning, grafisk produktion och originalframställning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79822500 Grafisk formgivning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.