252363-2023 - ÄndringSverige-Karlstad: Besprutning från luften
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skopande flygplan för åren 2024--2027
Referensnummer: 23/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60441000 Besprutning från luften
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster med fyra (4) skopande flygplan för brandsäsongen 2024 till 2027.
Nationell och internationell tjänst.