25237-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Produktförsörjning: Arbetsplatsutrustning
Referensnummer: 18/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖrebroBostäder AB upphandlar ett Ramavtal för Produktförsörjning Arbetsplatsutrustning. Ramavtalet ska ge ÖBO rätt att avropa produkter jämte anslutande konsulttjänster inom detta område.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör, 30237400 Tillbehör för datainmatning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen