Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: parkeringsövervakning
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning i Stockholms stad Område Väst samt Område Öst
Referensnummer: 18/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att erbjuda stockholmarna en professionellt utförd entreprenad vad gäller service och information i parkeringsfrågor samt en väl utförd parkeringsövervakning. Detta ska ske rättssäkert och allmänheten ska i alla led bli bemött på ett informativt och kundorienterat sätt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen