Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Support och underhåll av Atlassianprodukter
Referensnummer: TN 2017-1293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikförvaltingen använder idag Atlassianprodukter Produktern används bland annat för att stödja planering, utförande och uppföljning av ärenden, dokumentera, diskutera, lagra och presentera information. Denna upphandling avser nytt avtal som omfattar support, underhåll och förnyelse av licenser av produkter som ingår i Atlassians produktportfölj. Syftet med avtalet är att säkerställa stabil drift och tillgång till dessa produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen