See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vibrationsmätningar och riskanalys
Beskrivning: Kommunen avser upphandla konsultföretag som samlat har den kompetens och erfarenhet att konsulterna kan utföra riskanalys, besiktning, mättekniskt arbete och hyra och skötsel av vibrationsmätare. Kommunen kommer alltså inte dela upp förfrågan på rollnivå.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vibrationsmätningar, riskanalys etc
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89411:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38434400 Vibrationsanalysatorer, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten