252474-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll Elinstallationsarbeten Ny
Referensnummer: UH-2022-83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal fastighetsunderhåll elinstallationsarbeten för Mjölby kommun, Motala kommun, Vadstena kommun mfl. för avrop vid behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Motala kommun & Sjöstaden Motala fastighetsutveckling AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalens takvolmer enligt nedan:
Takvolym anbudsområde Mjölby 30 miljoner
Takvolym anbudsområde Motala 30 miljoner
Takvolym anbudsområde Vadstena 10 miljoner
Mjölby kommun, Bostadsbolaget i Mjölby, FAMI
Del nr: 2
Vadstena kommun, Vadstena Fastighets AB, Vadstena Förvaltnings AB
Del nr: 3