Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjursbekämpning, Varbergs Bostads AB
Referensnummer: VBAB 2019:41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs Bostads AB avser att teckna avtal med en leverantör för en effektiv helhetslösning gällande skadedjursbekämpning inkluderande vägglöss, fågelsäkring samt sanering och reparation vid sent upptäckt dödsfall inom Varbergs Bostads fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen