Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systematisk hållbarhetsarbete i stadsutvecklingsprojekt i Ulleråker samt stöd i omvärldsbevakning.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70110000 Exploatering av fastigheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Systematiskt hållbarhetsarbete i stadsutvecklingsprojekt i Ulleråker samt stöd i omvärldsbevakning. Uppskattat kontraktsvärde 1-2 000 000 SEK.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70110000 Exploatering av fastigheter, 70111000 Exploatering av bostadsfastigheter, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen