252507-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Osby: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad upphandling - kommunala fastighetsbolag 2019: Årjängs Bostads AB, AB Nynäshamnsbostäder, Kustbostäder i Oxelösund AB, Osbybostäder AB
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling - nedan kommunala fastighetsbolag
Inbjuder härmed intresserade leverantörer att inkomma med anbud i
Rubricerad upphandling.
Årjängs Bostads AB, 556526-2259
AB Nynäshamnsbostäder, 556292-3747
Kustbostäder i Oxelösund AB, 556527-0062
Osbybostäder AB, 556483-4751
Upphandlingen sker med Marsh AB som försäkringsförmedlare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen