2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till marknadsdialog gällande pendeltågstrafiken
Beskrivning: Trafikförvaltningen vill härmed bjuda in aktörer som verkar inom de tjänsteområden som pendeltågstrafiken utgörs av att delta i en dialog kring hur pendeltågsverksamheten skulle kunna organiseras och handlas upp framöver.
Intern identifierare: TN 2023-0097
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60210000 Kollektivtrafik med tåg