Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: KLF 2023/458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens huvudsakliga behov av konsulttjänster vid rekrytering. Dessa rekryteringstjänster är indelade i olika avtalsområden (delområden) enligt nedan:
- Medarbetarrekrytering
- Chefsrekrytering
- Specialist samhällsutveckling
- Specialist IT
- Specialist generell
- Kvalificerad search
Målet med upphandlingen är att beställaren ska ha ett stärkt rekryteringsstöd i form av en leverantör som med skicklighet och kvalité och med en strukturerad process kan komplettera beställarens egna rekryteringsfunktion och genomföra uppdrag på ett professionellt sätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 6
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 6
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6