Upphandling omfattar ramper för manuella och eldrivna rullstolar samt tröskelramper.
Syftet med upphandlingen är att förse Köparen med prisvärda kvalitetsprodukter som underlättar för brukarens vardag på ett säkert sätt och innebär en långsiktig besparing för Köparen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
RAMPER FÖR MANUELL RULLSTOL
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RAMPER FÖR ELDRIVEN RULLSTOL
Del nr: 2
Tröskelramper
Del nr: 3