252621-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Mönsterås: Ombyggnadsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nynäs avloppsreningsverk-Om- och tillbyggnad-Nybyggnad personaldel
Referensnummer: U-033-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling Nynäs avloppsreningsverk-Om- och tillbyggnad-Nybyggnad personaldel. Delad generalentreprenad där separata utvärderingar sker av Bygg- och markentreprenör, Maskinentreprenör, VS-entreprenör, Ventilationsentreprenör och El- och styrentreprenör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45343000 Installation av brandskydd, 45421000 Snickeriarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen