252693-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mjölby: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av modulpaviljong för Äldreboende Mjölby kommun
Referensnummer: UH-2019-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Inhyrning av en modulpaviljong för äldreboende Kolonigatan i Skänninge, Mjölby kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44200000 Konstruktionsprodukter, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen