See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorieteknisk inredning - Dragskåp och dragbänk
Beskrivning: Region Skåne genomför pågående byggnation för Medicinsk service, Klinisk patologi i Helsingborg, Steriltekniska enheten samt Ortopedin i Hässleholm. Upphandlingen omfattar 10 stycken dragskåp till Helsingborg anpassade för de olika arbetsmoment och funktioner såsom utskärning av biologiskt preparat, färgning med kemikalier som kräver etanol och xylen. Upphandlingen omfattar även 1 styck dragskåp och 1 styck dragbänk till Steriltekniska enheten samt Ortopedin i Hässleholm.
Intern identifierare: 2024-O000628
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 39141500 Dragskåp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000