Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för beläggningsarbeten
Referensnummer: KK20/294
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för beläggningsarbete inom Nyköpings kommun. Ytterligare information finns i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233253 Ytbehandling av gångvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen