252822-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av broar, mindre reparationer och spolning 2021
Referensnummer: GNU 2021/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av broar för kommunerna Avesta, Falun och Säter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser löpande integrerat brounderhåll, förutbestämt och tillståndsstyrt samt även tillståndsstyrt brounderhåll efter avrop.