2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal entreprenad
Beskrivning: Upphandlingen omfattar entreprenadarbeten med projektvis bedömd sammanlagd entreprenadkostnad upp till 30 miljoner kronor. Anbud kan lämnas för ramavtal på löpande räkning och/eller ramavtal på förnyad konkurrensutsättning. Separata anbud kan lämnas inom följande fackområden: Bygg, Mark, Rör, Sprinkler, Ventilation, Styr, El, El-kraft, Tele Anbud för löpande räkning delas upp i olika geografiska områden. Anbud för förnyad konkurrensutsättning delas inte upp i geografiska områden.
Intern identifierare: 25RS2259
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000