252919-2026 - Resultat
Sverige – FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster – Upphandling av Konsulter för projektledning och monitorering av kliniska studier
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Konsulter för projektledning och monitorering av kliniska studier
BeskrivningUpphandlingen avser att tillgå konsulter för projektledning och monitorering av kliniska studier till forskare i Region Örebro län.
Intern identifierare25RS11434
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 73100000 Forskning och experimentell utveckling, 73300000 Planering och genomförande av forskning och utveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1813200-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på tjänsten - Projektledning
BeskrivningFör att säkerställa att prövningar genomförs enligt gällande regelverk krävs kvalitetssäkring i form av monitorering, men kan även vara aktuellt i andra kliniska studier.
Intern identifierare1813201-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på tjänsten - Monitorering
Intern identifierare1813202-2