252922-2025 - Resultat
Sverige – Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler – Ultraljud till Bild och funktion, Skånes Universitetssjukhus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUltraljud till Bild och funktion, Skånes Universitetssjukhus
BeskrivningUpphandlingen avser ett (1) mobilt ultraljudssystem inklusive transducers för bedside-undersökningar. Systemet ska vara av en kompakt och portabel modell, lämplig för flexibel användning vid patientnära undersökningar, med krav på avancerade ekokardiografiska funktioner för användning inom Bild och Funktion vid Skånes universitetssjukhus. Upphandlingen inkluderar option på ett (1) st ultraljudssytem inklusive transducers enligt 2.5.1.
Intern identifierare2024-O001986
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000