252929-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av HR-konsulter
Referensnummer: KS19-570
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Föreläsare/talare, utbildare/workshopledare, coacher handledare och organisationskonsulter inom HR.
Denna upphandling är delad och ska leda till att ett avtal tecknas med en (eller flera) leverantör(er) för respektive del avseende:
A: Föreläsare/talare
B: Utbildare/workshopledare
C: Coacher/handledare och organisationskonsulter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A. Föreläsare/talare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
B. Utbildare/workshopledare
Del nr: 2
C: Coacher, handledare och organisationskonsulter
Del nr: 3