25301-2018 - ResultatSverige-Örebro: Maskindiskmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel med doseringsutrustning, Ks 933/2017
Referensnummer: Ks 993/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskindiskmedel, torkmedel mm som behövs till de stora diskmaskinerna som har doseringsutrustning.
Inbjudan till anbudsgivning på maskindiskmedel med doseringsutrustning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på maskindiskmedel för doseringsutrustning för leverans till de upphandlande myndigheterna.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndigheter.
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnummer.
Volym.
212000-1934
Degerfors kommun.
Ingår i Karlskoga kommun.
212000-1991
Karlskoga kommun.
284 000 kronor
212000-1975
Kumla kommun.
105 000 kronor
212000-1967
Örebro kommun.
865 000 kronor
Total volym för 2016 är 1 304 000 kronor.
Angiven volym är ungefärlig och ska inte betraktas som bindande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen