See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning
Beskrivning: Entreprenaden avser utförande av snöröjning av vägar, parkeringar, gångbanor, GC-banor och övriga ytor som framgår av kontraktshandlingar. Entreprenaden omfattar även jour och beredskap. Upphandlingen är delad i två geografiska områden: Geografiskt område 1: Centrala Huddinge, Flemingsberg och Visättra. Geografiskt område 2: Trångsund, Skogås och Vårby.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113249:Lot:1