253032-2023 - ResultatSverige-Härnösand: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkraft
Referensnummer: 2 STO-2021/431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten, SPSM, har för avsikt att upphandla elkraft till myndighetens lokaler.
Avtalsperioden gäller från och med 2023-06-01 till och med 2025-05-31 med möjlighet till förlängning 24 månader.
Det beräknade värdet för denna upphandling är 1 000 000 kronor för hela avtalsperioden, inklusive optionsår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen