253093-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tankbilar – Lastväxlare med och utan tank, 2 fordon.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastväxlare med och utan tank, 2 fordon.
BeskrivningUpphandlingen omfattar en lastväxlare med tank till Räddningstjänsten SkåneMitt, Höörs Kommun.
Intern identifierare2024-00054
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34133110 Tankbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144200 Beredskapsfordon, 34144210 Brandfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLastväxlare med tank
BeskrivningAvser anbud för lastväxlare med tank enligt kravspecifikation
Intern identifierareLastväxlare med tank
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLastväxlare utan tank
BeskrivningAvser anbud för lastväxlare utan tank enligt kravspecifikation
Intern identifierareLastväxlare utan tank