253132-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ambulanstjänster – Kommunikationsplattform/Fordonsdatorer med tillhörande navigation och statushantering mot larmcentral i Ambulans
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsplattform/Fordonsdatorer med tillhörande navigation och statushantering mot larmcentral i Ambulans
Beskrivning: Region Gävleborg upphandlar Kommunikationsplattform/Fordonsdatorer med tillhörande navigation och statushantering mot larmcentral i Ambulans.
Intern identifierare: RS 2025/1349
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85143000 Ambulanstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning, 33100000 Medicinsk utrustning, 34114121 Ambulanser, 34933000 Navigationsutrustning, 38110000 Navigationsinstrument, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000