Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09131100 Fotogenliknande flygbränsle
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Polismyndigheten genomför ramavtalsupphandling avseende flygbränsle JET A1 enligt Aviation Fuel Quality Requirements for Jointly operated systems (AFQRJOS) till Polismyndigheten och Sjöfartsverket.