2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhåll Resenärsanläggning inkl hissar/rulltrappor - Södra Regionen
Beskrivning: Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av resenärsanläggning med tillhörande möbler och plattformstak samt plattformsförbindelser, såsom trappor, övergångar och gångtunnlar. Upphandlingen inkluderar även drift och skötsel av resenärsanläggningarnas hissar och rulltrappor.
Intern identifierare: KOM-419821
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Underhåll Resenärsanläggning inkl hissar/rulltrappor - Södra Regionen