Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänst för Trygghetskameror Hemtjänsten
Referensnummer: UH-2018-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal för inköp av en tjänst för trygghetskameror som ska möjliggöra fjärrtillsyn för brukare i ordinärt boende, vilken ska levereras till hemtjänsten i kommunen efter avrop. Omfattningen av upphandlingen i sin helhet redovisas i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 30237240 Webbkamera, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79711000 Larmövervakningstjänster, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 35121700 Larmsystem, 35125300 Övervakningskameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen