Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad utemiljö
Referensnummer: KSUH21/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03121000 Trädgårdsväxter
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn, skötsel och renhållning av allmän platsmark och kommunal fastighetsmark samt visst löpande underhåll av utemiljön inom Ekerö kommun.
I entreprenaden ingår även tillsyn, men inte underhåll, av belysning, gatubeläggning och VA.
Olika typer av tilläggsarbeten kan komma att beställas, till exempel anläggningsarbeten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121000 Trädgårdsväxter, 45112712 Utformning av trädgårdar, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen