2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om-/tillbyggnad grundskola och ny utemiljö, Värdshusgatan 4-6 - Byggentreprenad
Beskrivning: Norrköpings kommun inbjuder er att lämna anbud på byggentreprenaden för om-/tillbyggnad av grundskola och ny utemiljö. Skolan är belägen på Värdshusgatan 4-6 i Norrköpings kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114146:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader