2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning - Söderhamn
Beskrivning: Ramavtal för vinterväghållning och halkbekämpning inkluderat sandning och sandupptagning för Söderhamns kommun, Faxeholmen AB och Söderhamn Nära AB. Upphandlingen är uppdelad i 36 anbudsområden.
Intern identifierare: 14073
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - 3 Faxeholmen
Beskrivning: Anbudsområden för Faxeholmen 1. Faxeholmen Norr 2. Faxeholmen Syd 3. Faxeholmen Väst
Intern identifierare: Anbudsområde 1 - 3 Faxeholmen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 4 - 34 Söderhamns kommun
Beskrivning: Anbudsområde 4 - 34 för Söderhamns kommun
Intern identifierare: Anbudsområde 4 - 34 Söderhamns kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 35 -36 - Söderhamns kommun
Beskrivning: Anbudsområde 35. Skötsel av snötipp och 36. Bortforsling av snö, Söderhamns kommun
Intern identifierare: Anbudsområde 35 -36 - Söderhamns kommun