253259-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Telefoni och kommunikation med tillhörande tjänster - Hälsingland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTelefoni och kommunikation med tillhörande tjänster - Hälsingland
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av funktioner, tjänster och produkter enligt förfrågningsunderlaget och införande av gemensam telefonilösning för Hälsinglands samtliga kommuner och flertalet kommunala organisationer.
Intern identifierare15241
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32543000 Telefonväxlar, 64211100 Lokaltelefoni, 64211200 Långdistanstelefoni, 64212800 Betaltelefoni, 64215000 IP-telefoni
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTelefoni och kommunikation med tillhörande tjänster - Hälsingland