2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - ASK-utrymme
Beskrivning: Sjöfartsverket har behov av att bygga ett eller flera utrymmen med höga krav på akustisk och elektromagnetisk dämpning s.k. ASK-utrymme. Då lokal där ASK-utrymme ska byggas har begränsningar har Sjöfartsverket behov av en lösning där kontrakterad leverantör levererar och monterar ett ASK-utrymme i form av en färdig modul inne i befintlig lokal.
Intern identifierare: 25-02661
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)