253304-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisningsutrustning – Slöjdmaterial trä- och metall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSlöjdmaterial trä- och metall
BeskrivningUddevalla kommun upphandlar material till trä- och metallslöjd. Syftet är att säkerställa att verksamheten har tillgång till material av god kvalitet som möjliggör undervisning och praktiskt arbete i slöjd.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39162100 Undervisningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127799:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03410000 Trä, 03419000 Virke