2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnad Befintligt sjukhus Helsingborg – Infektionsenheten
Beskrivning: Uppdraget omfattar drygt 4000 kvm nybyggnad. Upphandling planeras annonseras mellan mitten av juni 2024 till slutet av augusti 2024. Upphandlingsform är generalentreprenad med öppet förfarande. Entreprenadform är totalentreprenad i samverkan.
Intern identifierare: 83014200-408642-52064
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete