253368-2018 - ResultatSverige-Täby: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning inom skolverksamhet
Referensnummer: BGN 2017/115-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanning inom skolverksamhet för successiva avrop under avtalsperioden.
Syftet med upphandlingen och därpå följande ramavtal är att täcka kommunens behov av bemanning inom huvudkategorierna:
— Grundskola inkl. förskola, förskoleklass samt fritidshem.
— Gymnasium.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen