Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsnät Säckebäck Askerön, Orust kommun
Referensnummer: Dnr. 37-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64210000 Telefon- och dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av leverantör för byggande och tillhandahållande av ett passivt fiberoptiskt nät för bredband gällande fiberområde Säckebäck/Askerön, Orust kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32500000 Telekommunikationsmateriel, 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 64200000 Telekommunikationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen