253467-2019 - ResultatSverige-Luleå: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal reparations- och underhållsarbeten målning och luft
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal underhåll
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45442100 Målning, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen